Неправильно відрегульовані кути установки коліс — чим це загрожує?

Геометрія підвіски складається з набору параметрів, які визначають, як кожне з чотирьох коліс транспортного засобу поєднується один з одним або з однієї зі звичайних осей геометрії шасі. До основних параметрів сходження коліс в автомобілі відносяться: сходження коліс, кут розвалу коліс і кут підйому рульового колеса. Який ризик для драйвера при зміні будь-якого з перерахованих компонентів?

Коли слід перевіряти кути установки коліс?

Кожен автовласник повинен не рідше одного разу на рік перевіряти правильне положення коліс на транспортному засобі — наприклад, розвал сходження Львів. Відхилення від норми можуть виникнути в результаті частої їзди по розбитій дорозі або використання окремих елементів підвіски. Симптоми неправильного регулювання коліс включають нерівномірний знос шин, підвищену витрату палива і труднощі при маневруванні автомобіля. Дуже часто буває, що автомобіль з погано відрегульованим геометрією затримує повороти керма. Водієві також слід потурбуватися про «скрипи» шин при повороті автомобіля.

Чому необхідно стежити за правильною центровкою коліс?

Правильно налаштована геометрія коліс гарантує адекватне зчеплення автомобіля з поверхнею. Він забезпечує безпеку водія і пасажирів і відповідає за безпечне водіння автомобіля по дорозі. Це також має великий вплив на характеристики шин і економію палива. Результатом неправильного регулювання кутів установки коліс може стати непередбачувана поведінка автомобіля на маршруті. Дуже легко занести або відхилитися від обраної вами траси. Такі ситуації можуть бути вкрай небезпечними і можуть закінчитися трагічно.

Що робить фахівець перед перевіркою кутів установки коліс?

Перш ніж фахівець перевірить правильність установки коліс в нашій машині, він повинен спочатку оглянути глушники важелів. Це невеликі елементи, які з’єднують маятник з кузовом автомобіля. Вони досить швидко зношуються і часто потребують заміни. Потім фахівець повинен оглянути пальці поперечних важелів, які з’єднують поперечні важелі з поворотними кулаками. Їх також — у багатьох випадках — слід замінювати новими. Нарешті, перевірте тягу і її кінець. Якщо ці елементи дуже зношені, в них буде помітний провисання.

Вартість настройки кутів установки коліс

Багато водіїв вирішують самостійно регулювати кути установки коліс, дотримуючись порад в Інтернеті. Однак це не найкраще рішення. Без спеціального обладнання не можна провести точні вимірювання. Це завдання досвідченого фахівця, тому для налаштування геометрії коліс слід звернутися на рекомендований завод вулканізації.